SMS do Mamy…

… która zostanie nią po raz drugi.

Kiedy na świat przychodzi dziecko – rodzi się nie tylko nowy człowiek. Rodzą się nadzieje i plany, marzenia i nowe cele. Rodzi się Nasza Miłość do dziecka.

Dotąd nie znałyśmy Miłości w całej jej krasie. Dopiero teraz wiemy, widzimy i doświadczamy prawdziwego poświęcenia. Dlatego nasze pierwsze dziecko tak bardzo zapada nam w serce – to przecież Ono wydobyło z nas to, co najlepsze – oraz pokazało, co jest najsłabsze i nad czym należy pracować. Nasze pierwsze dziecko pozostawia w naszym sercu tak silne znamię, iż często nie wyobrażamy sobie pokochania kolejnej pociechy.

Droga Mamo, nie bój się. Ja też się bałam, mimo iż moje drugie dzieciątko było w planach od zawsze. Całą ciążę towarzyszyło mi pytanie: czy będę w stanie pokochać to dziecko tak samo jak pierwsze – z którym łączy mnie tyle wzlotów, upadków, lekcji życia?

Okazuje się, że Miłość dzielona pomnaża się w niewytłumaczalny sposób. Nagle jest jej tak dużo, że starcza dla dzieci starszych, młodszych, jest jej tak dużo, iż chciałoby się dać jej po trochu każdemu, nawet nieznajomemu.

Matka to synonim Miłości. Jeśli Miłość zwątpi sama w siebie – nieważne jak byłaby dzielna, zorganizowana czy doświadczona. Będzie nauczycielką ale nie będzie pasją.

Dlatego nie bój się Mamo! Masz w sobie tyle Miłości i pasji, że wraz z narodzinami kolejnych dzieci będziesz się zakochiwać na nowo. Będziesz za każdym razem starą nową Mamą. Życie zasypie Cię niespodziankami. A Miłość nigdy się nie wyczerpie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *